Cestou necestou, městem, neměstem (týden třetí)

5. květen 2017 | 09.46 |

....a taky pruhem za pruhem, což je o nervy. Ono, né, že bych se v nich nevyznala, ale je to náročné, když:

-to ještě nemáte zažité (prý je to otázka zvyku a tzv. "vyježdění se", ehm, ech, ale no tak jo, třeba to tak bude:-)

-v městské džunli kde se po ránu množej pitomci, co lezou do silnice mimo přechod kdekdo snaží přejít mimo přechod(, kterej bejvá o pár metrů dál, ale přece si neodělaj nožičky, když už jim je kolem 15+-, pravda, nepřebíhaj jen oni, ale je jich  v týhle "skupině" asi nejvíc)

- kde je dost velkej provoz a každou chvíli se před vás někdo nečekaně nacpe (nikdy bych si nemyslela, že tohle napíšu, ale : ZLATĺ  PRAŽÁCI !!!(sice jezděj pomalejš, ale předpisově-většinou teda), ti se vám nikam nečekaně nenacpou

-kde je rozkopáno všude všechno. Kdo zná Plzeň a jezdí tam i poslední dobou, tak ví

silnice

Takže jedete, s očima snad až nad vrchem hlavy , narvaným centrem  rychlostí poskakujícího šneka, připosr  s obavami, aby vám nějakej emař, důchodce nebo emař důchodce nehopsl pod auto. Je to rychlejší,  než tramvají (o pár minut), je to pohodlnější (pro všechny ostatní v autě) ,.....a cenově ?No, to se možná spíš vyplatí (aspoň po ránu) ta kombinace s tramvají.No mám já tohle zapotřebí? ..Pravda, když prší tak nezmoknete, to vás jen pruděj stěrače.

Inu pokud nebude po ránu pršet, parkuju na okraji a dojedeme tramvají. Za těch pár minut mi to nestojí. A mezitím si najdu nějakou cestu, abych se k malýmu do školy dostala s co nejmenším nájezdem do centra. V zájmu zachování mého , minimálně psychického,zdraví(a možná nejen mého), to bude lepší.

A nyní ke stavu auta. Lentilka to vystihla: Nechutná popelnice, věčně umatlaná od kdovíčeho. Do toho je teď hnusně, takže ani z venku nic moc(každej den s tim do myčky fakt jezdit nebudu-banku tenhle rok neplánuju :-)). Hooolt jednou za čas projde auto celkovou očistou .

Tož tolik k třetímu týdnu mých "znovuzačátků" v autě.

Zpět na hlavní stranu blogu