Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Cestou necestou, městem, neměstem (týden třetí)

Cestou necestou, městem, neměstem (týden třetí)

5. květen 2017 | 09.46 |

....a taky pruhem za pruhem, což je o nervy. Ono, né, že bych se v nich nevyznala, ale je to náročné, když:

-to ještě nemáte zažité (prý je to otázka zvyku a tzv. "vyježdění se", ehm, ech, ale no tak jo, třeba to tak bude:-)

-v městské džunli kde se po ránu množej pitomci, co lezou do silnice mimo přechod kdekdo snaží přejít mimo přechod(, kterej bejvá o pár metrů dál, ale přece si neodělaj nožičky, když už jim je kolem 15+-, pravda, nepřebíhaj jen oni, ale je jich  v týhle "skupině" asi nejvíc)

- kde je dost velkej provoz a každou chvíli se před vás někdo nečekaně nacpe (nikdy bych si nemyslela, že tohle napíšu, ale : ZLATĺ  PRAŽÁCI !!!(sice jezděj pomalejš, ale předpisově-většinou teda), ti se vám nikam nečekaně nenacpou

-kde je rozkopáno všude všechno. Kdo zná Plzeň a jezdí tam i poslední dobou, tak ví

silnice

Takže jedete, s očima snad až nad vrchem hlavy , narvaným centrem  rychlostí poskakujícího šneka, připosr  s obavami, aby vám nějakej emař, důchodce nebo emař důchodce nehopsl pod auto. Je to rychlejší,  než tramvají (o pár minut), je to pohodlnější (pro všechny ostatní v autě) ,.....a cenově ?No, to se možná spíš vyplatí (aspoň po ránu) ta kombinace s tramvají.No mám já tohle zapotřebí? ..Pravda, když prší tak nezmoknete, to vás jen pruděj stěrače.

Inu pokud nebude po ránu pršet, parkuju na okraji a dojedeme tramvají. Za těch pár minut mi to nestojí. A mezitím si najdu nějakou cestu, abych se k malýmu do školy dostala s co nejmenším nájezdem do centra. V zájmu zachování mého , minimálně psychického,zdraví(a možná nejen mého), to bude lepší.

A nyní ke stavu auta. Lentilka to vystihla: Nechutná popelnice, věčně umatlaná od kdovíčeho. Do toho je teď hnusně, takže ani z venku nic moc(každej den s tim do myčky fakt jezdit nebudu-banku tenhle rok neplánuju :-)). Hooolt jednou za čas projde auto celkovou očistou .

Tož tolik k třetímu týdnu mých "znovuzačátků" v autě.

Zpět na hlavní stranu blogu